САЩ победи олимпийския шампион Финландия на старта на световното първенство по хокей на лед

сащ победи олимпийския шампион финландия старта световното първенство хокей лед
22:12, 12.05.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на САЩ се наложи над Финландия с 4:1 в първия мач от група А на световното първенство по хокей на лед. Срещата се игра в Тампере, като Финландия е олимпийски шампион и действащият световен първенец.

За американците головете вкараха Катер Готе, Дрю О'Конър, а две попадения заби Алекс Так. За домакините почетното попадение бе дело на Тему Хартикайнен.

В дербито от Група В тимът на Чехия се наложи над Словакия с 3:2. Два гола за чехите вкара 30-годишният Лукаш Седлак, който за първи път играе на световни финали.

На световното първенство участват 16 отбора - по осем в група, като първите четири се класират за четвъртфиналите.

Световното първенство трябваше да се проведе в Санкт Петербург, но Международната федерация по хокей реши да смени домакинството в края на април 2022 година, като наложи санкции на Русия и Беларус да се участват. Така първенството се провежда в Тампере и сторицата на Латвия Рига.

Боряна Калейн: Доволна съм от представянето си на държавното първенство, имах нужда малко от почивка