Съюзът на професионалните футболисти във Франция призова за промяна в календара на мачовете

Причина за исканията са няколкото травми, които получиха френските футболисти по време на ангажиментите си с националния отбор на страната

съюзът професионалните футболисти франция призова промяна календара мачовете
11:38, 23.11.2023

Съюзът на професионалните футболисти във Франция призова за съществена промяна на календара за мачовете заради зачестилите сериозни контузии сред множество играчи, пише агенция „Ройтерс“.

Полузащитникът на Реал Мадрид Едуардо Камавинга претърпя травма на коляното по време на тренировка с националния тим на Франция, докато съотборникът му в испанския гранд Орелиен Чуамени получи фрактура на левия крак при победата на Реал над Барселона през миналия месец.

Футболистът на Пари Сен Жермен Уарен Заир-Емери ще остане извън игра до края на годината, тъй като контузи глезена си при дебюта си за представителния състав на Франция при мъжете.

„Бяхме прави и го очаквахме. Вече го казахме и повторихме няколко пъти. Но го казваме отново. Висшите ръководители са длъжни да ни слушат, но рядко се случва те наистина да ни чуват, особено когато заложените интереси надхвърлят границите на терена“, коментираха от съюза в изявление и добавят, че е „крайно време да се предприеме цялостна реформа на календара“.

„Ако периодът след Световното първенство оправда всички онези, които призовават за основен преглед на програмата с мачовете, това са само първите признаци на още по-дълбока криза, която в крайна сметка ще навреди и на футболния спектакъл“, се казва още в изявлението.

Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ценни експонати бяха изложени в регионалния исторически музей на Плевен по случай Деня на града (ВИДЕО)
21:49, 15.05.2024
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
20:49, 15.05.2024
Габриела Петрова спечели в тройния скок на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора
20:37, 15.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Опасност за шофьорите: Не работи осветлението на тунел "Железница"
Магистратът, който ще разследва главния прокурор, встъпва в длъжност до 10 декември