Селта изпусна победата срещу 10 от Кадис

Двата отбора завършиха наравно 1:1

Селта
Снимка: Facebook: RC Celta
08:11, 05.12.2023

Селта Виго и Кадис завършиха наравно 1:1 в двубой от 15-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на "Естадио Балаидос".

"Селтиняс" успяха да измъкнат само точка, въпреки че от 33-ата минута играха с човек повече, след като Виктор Чуст Гарсия бе изгонен с директен червен картон.

Преди това гостите вече бяха повели в резултата, благодарение на Крис Рамос (16'). След неуморни опити да отбележат гол, домакините в крайна сметка успяха да изравнят, след като Йорген Странд Ларсен (57') се разписа към средата на второто полувреме.

След шестото си равенство за сезона и второ поредно Селта е на 18-ото място в класирането, на две точки под спасителното 17-о място, на което е Майорка. Кадис регистрира също шесто равенство и второ поредно, като е на 16-ата позиция.