Септември София се наложи над Спортист Своге в контрола

Спортист Своге Септември София
Снимка: Start-photo.bg
15:41, 20.01.2023

Септември София победи втородивизионния Спортист Своге в контролна среща, играна на изкуственият терен на 57-о СУ вместо на предварително уговорения терен на базата в Герман, поради влошените атмосферни условия.

В 8-ата минута Георги Николов бе изведен сам срещу вратаря, но стражът на Септември спаси шута му. Шест минути по-късно Александър Тодоров игра с глава, но топката се удари в гредата.

В 18-ата минута столичани вкараха първия гол. Асен Георгиев изпълни хитро пряк свободен удар и вкара топката в мрежата за 1:0.

След половин час игра "шоколадите" създадоха добра голова възможност, но Богдан Костов не успя да нанесе завършващ удар. Септември също имаше добър шанс за гол, но намиращият се на проби вратар Мартин Величков спаси.

В началото на втората част Септември вкара втори гол. Домакините направиха бърза атака, която завърши с голов удар на Димитър Костадинов за 2:0.

В 72-ата минута Кирил Янакиев стреля опасно, но топката излезе в аут. 14 минути преди края, друг футболист на проби, Пепе Дилан стреля с глава, но не уцели вратата. В 90-ата минута имаше нов шанс за гол. След центриране в наказателното поле Габриел Александров стреля с глава, но в аут.

Петима души бяха убити при масова стрелба в Грузия
След разговор с Гълъб Донев: Ковачевски изрази готовност за разследване на побоя в Охрид