Сестри Стоеви отпаднаха на 1/4-финалите на Световното по бадминтон

тайландки спряха похода сестри стоеви бали
14:40, 17.12.2021

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха на 1/4-финалната фаза от Световното първенство по бадминтон в Уелва, Испания.

Поставените под № 8 в схемата отстъпиха на японките Маю Мацумото и Уакана Нагахара с 15:21, 17:21 след 41 минути игра.

Поставените под № 4 започнаха по-убедително и поведоха с 11:5, преди първото техническо прекъсване. Преднината им се запази до самия край, след което реализираха първия си геймпойнт, за да поведат в геймовете. Българките поведоха за първи път в началото на втората част, но азиатките бързо стигнаха до обрат, като при прекъсването имаха преднина от 2 точки. Както и през първата част, победителките затвориха гейма от първата си възможност за крайното 21:17.

Това бе последният им мач за годината, в която защитиха европейската си титла в Киев, стигнаха до полуфиналите на заключителния турнир на най-добрите бадминтонисти в Бали и за първи път се класираха на четвъртфинал на световно първенство.