Българките бяха поставени под №3 в схемата.
Европейските шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха на полуфиналите на турнира от сериите "BWF World Tour Super 300" по бадминтон в Орлеан (Франция) с награден фонд 210 хиляди долара, който е квалификация за олимпийските игри Париж 2024.
Поставените под №3 българки отстъпиха в изключително равностоен мач от шестите в схемата Мейлиса Триас Пуспитасари и Рейчъл Алесия Роуз (Индонезия) с 21:16, 19:21, 19:21 за 76 минути.
Срещата се игра точка за точка почти през цялото време. В края на третия гейм сестрите поведоха с 19:18, но съперничките им взеха следващите три поредни разигравания и стигнаха до успеха.
Стефани Стоева и Габриела Стоева са водени от треньора на националния отбор на България Петя Неделчева-Хранова.
Леон Маршан получи дипломата си за висше образование и изпрати още един исторически сезон в плуването
Антоанета Стефанова е в челото на класирането след първия ден от световния шампионат по ускорен шахмат
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул