Сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Мюлхайм

За Стефани и Габриела предстои мач с лидерките в схемата на турнира

сестри стоеви втора победа европейските игри полша
22:09, 29.02.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди долара. Надпреварата е квалификация за Олимпийските игри в Париж 2024.

Трикратните европейски шампионки на двойки жени, пети поставени в схемата, победиха Вивиан Ху и Лим Чиев Сиен (Малайзия) с 21:16, 21:14.

В първия гейм се игра равностойно до 16:16, след което сестрите направиха серия от пет поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част българките доминираха и след 21:14 затвориха мача след 37 минути на корта.

В спор за място на полуфиналите Стефани Стоева и Габриела Стоева излизат утре срещу представителките на Хонконг Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн, които са под №1 в схемата.

Борислава Христова бе най-резултатна при победа на Сепси над лидера в женското баскетболно първенство на Румъния