Шахтьор Донецк разби Базел и си уреди сблъсък с Интер

00:30, 12.08.2020
Чете се за: 01:28 мин.
шахтьор донецк разби базел уреди сблъсък интер

На стадион "Фелтинсарена" в Гелзенкирхен украинският шампион надигра категорично швейцарският тим с 4:1 и се класира за полуфиналната фаза на турнира Лига Европа.

Шампионът от сезон 2008/09 в турнира не остави съмнения относно превъзходството си в сблъсъка и продължава уверено своя път към втори трофей в надпреварата.

Точни за успеха бяха бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш, Тайсън, Алан Патрик и Додо.

Почетното попадение за Базел бе дело на холандският футболист Рики ван Волфсвинкел.

Ето го и развоя на срещата:

Шахтьор започна по-активно срещата и още в 2-та минута откри резултата. Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш се извиси над всички останали при един ъглов удар и с глава даде аванс на украинския тим.

Базел опита веднага да отговори чрез Артур, но негов удар премина покрай страничната греда на вратата на украинския шампион.

В 13-та минута швейцарците отново бяха близо до изравняването, но индивидуален пробив на Афимико Пулулу, завърши с удар, преминал на сантиметри покрай целта.

В 20-та минута Мораеш пропиля добра възможност за Шахтьор, след като стреля над гредата.

Две минути по-късно украинците все пак вкараха втори гол. Удар на тайсон бе отклонен от крака на защитник и влетя неспасяемо в мрежата на швейцарския тим.

До края на полувремето Шахтьор можеше да стигне и до трети гол, но първо удар на Марлош бе отразен от Джордже Николич, а по-късно Маркуш Антонио разтресе напречната греда на вратата на Базел.

Малко след час игра, швейцарскяит отбор имаше претенции за дузпа. Първоначално съдията Майкъл Оливър подмина ситуацията, но впоследствие благодарение на ВАР реши отново да я прегледа.

Все пак, консултацията му с видеосистемата не промени решението му и това остави резултата непроменен.

Десет минути по-късно реферът все пак показа бялата точка, но отсъждането бе в полза на Шахтьор. Алан Патрик се нагърби с изпълнението и не сбърка за 3:0.

Преднината на украинският отбор стана още по-изразителна две минути преди края на редовното време, когато Додо оползотвори хубаво подаване на Тете.

Отново се наложи ВАР да се намеси, тъй като останаха съмнения за засада, но в край на сметка попадението остана.

Базел намериха сили за почетен гол, реализиран от Рики ван Волфсвинкел в 92-та минута.

В края Пулулу опита да отбележи и втори гол за Базел, но Андрий Пятов спаси.

Така Шахтоьр спечели с 4:1 и следващият понеделник ще срещне Интер в спор за място на финала.

Украинският тим е шампион в надпреварата от 2009-та година, докато Интер има три трофея, всички извоювани през 90-те години на миналия век. В същия период "нерадзурите" имат и един загубен финал.

Времето: По-малко горещо днес