Шахтьор отново надделя над Волфсбург. Бивш нападател на ЦСКА класира "миньорите" на 1/4-финалите на Лига Европа

"Миньорите" успяха да победят германския тим и на "Донбас Арена"

Източник: БНР
22:10, 05.08.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски футбол
шахтьор отново надделя волфсбург

Шахтьор (Донецк) продължава напред в Лига Европа, след като спечели втория си мач с Волфсбург с 3:0.

Резултатът бе открит чак в 89-ата минута, като автор на попадението бе Жуниор Мораеш.

В 91-вата Соломон удвои преднината на домакините, а в третата минута на добавеното време бившият нападател на ЦСКА отбеляза своя втрои гол във вратата на гостите.

"Вълците" допуснаха загуба и в първата среща, която се проведе на "Фолксваген-Арена", но с 2:1.

Мораеш бе точен за Шахтьор още през първото полувреме, а през втората част германският клуб успя да изравни чрез Брукс.

Въпреки това победата бе за отбора от Донецк, след като Маркос Антонио отбеляза в 73-ата минута.

Така с 3 гола за 4 минути в края на втория двубой и с 2:1 в първия мач Шахтьор се класира за четвъртфинала на втория по важност евротурнир, където ще се изправи срещу победителя от срещата между Франкфурт и Базел.