Шарл Льоклер ще стартира от първа позиция на Гран при на Лас Вегас във Формула 1 утре

"Разбира се, че съм щастлив. Страхотно е да стартираш първи в Лас Вегас", каза монегаскът след края на квалификациите.

шарл льоклер стартира първа позиция гран лас вегас формула
11:57, 18.11.2023
Чете се за: 03:47 мин.

Монегаският пилот на Ферари Шарл Льоклер спечели квалификациите и ще тръгне от първа позиция на Гран при на Лас Вегас във Формула 1 утре. Льоклер даде най-доброто време от 1:32.726 минута.

„Доволен съм, че спечелих първия полпозишън в Лас Вегас, това събитие е невероятно. Да стартирам от полпозишъна ще е страхотно. Въпреки това аз съм леко разочарован от обиколките си в Q3. Не свърших достатъчно добра работа, но и тя стигна за първото място и на нас това ни трябваше. Сега целият фокус е върху това да направим добро състезание. Обикновено там ни липсва представяне, така че се надявам този път да се справим и да спечелим“, каза Леклер веднага след квалификацията.

Втори остана съотборникът му от Ферари Карлос Сайнц (Испания), който изостана само с 44 стотни. Той обаче има 10 позиции наказание и на стартовата решетка ще започне от 12 позиция, след като е добавил части към болида си, който беше сериозно увреден след първите тренировки на пистата. Трети завърши нидерландецът Макс Верстапен с Ред Бул, който вече си осигури третата поредна световна титла. Той завърши на 378 стотни зад победителя, но ще тръгне от втора позиция.

Челната петица се допълва от британският пилот на Мерцедес Джорд Ръсел и французинът Пиер Гасли с Алпин.

Седекратният световен шампион Люис Хамълтън (Великобритания/Мерцедес) и мексиканецът Серхио Перес с Ред Бул останаха извън десетката.