Швеция с втора победа на Световното по хокей на лед

швеция втора победа световното хокей лед
17:49, 08.05.2018
Зимни

Световният шампион Швеция постигна втора поредна победа на СП по хокей на лед, което се провежда в Дания. Във втория си мач от група "А" шведите се наложиха с 3:2 над състава на Чехия. Рикард Ракел и Матиас Янмарк дадоха аванс от 2:0 на "трите корони" още преди да са изминали и осем минути от началото на мача, но с гол на 20-годишния Филип Хронек при числено превъзходство Чехия върна надеждите си в средата на втората третина. 3:11 минути след началото на последната третина на мача Мика Зибанеяд реализира третия гол за Швеция, а в края мача Томаш Хука оформи резултата на 2:3 с гол, дошъл отново при числен аванс на леда за чехите.

В късния мач от групата Швейцария също записа втора победа, като заедно с Швеция и Русия запазва пълния си актив от точки до момента. "Кръстоносците" се наложиха с 2:0 над Словакия, след като реализираха по един гол в първата и втората третина. Тристан Шервей и Мирко Мюлер вкараха головете за Швейцария, а стражът Рето Бера спаси всичките 25 удара към вратата си.

В група "В" Финландия разгроми Латвия с 8:1 и поведе в класирането с пълен актив от 6 точки. Себастиан Ахо, Вели-Мати Савинайнен и Теуво Теравайнен вкараха по два гола за скандинавците, а по един добавиха Анти Суомела и Мико Рантанен. Точен за Латвия бе Рихардс Букартс, който само оформи крайния резултат малко повече от осем минути преди последната сирена.

В другия мач от групата Германия отстъпи с 4:5 след дузпи пред тима на Норвегия. Матиас Третенеш, Тобиас Линдстрьом и Андерс Бастиансес бяха точни за "викингите" при наказателните удари, докато от немския отбор нито един от изпълнителите не успя да намери път към мрежата на норвежците. В редовното време двата отбора си размениха по 4 гола, като скандинавците повеждаха на три пъти - първо с 2:0, а след това с 3:2 и с 4:3, но Германия винаги изравняваше. Голмайстори за Норвегия в мача станаха Кен-Андре Олимб, Томас Олсен, Бастиансен и Даниел Сорвик, докато за Германия точни бяха Патрик Хагер на два пъти, Марк Михаелис и Яник Зайденберг.

Още Зимни

"Истории от Олимпийските игри" брой 33 (ВИДЕО)
09:04, 25.06.2024
Ойлърс съкрати изоставането си от 3:0, форсирайки решаващ Мач №7 срещу Пантърс за Купа Стенли
09:25, 22.06.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Едмънтън с втора поредна победа срещу Флорида в борбата за Купа "Стенли"
09:12, 19.06.2024