Славия победи Лудогорец след изпълнение на дузпи и ликува с купата на БФС за юноши до 14 г.

славия победи лудогорец изпълнение дузпи ликува купата бфс юноши
Снимка: Sportal.bg
21:02, 10.05.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Отборът на Славия спечели купата на Българския футболен съюз за юноши родени през 2009 година. На финала във Велико Търново “белите”, водени от треньора Мариян Стоянов, се наложиха изключително драматично със 7:6 след изпълнение на дузпи срещу Лудогорец. В редовното време (70 минути) двата отбора завършиха наравно 2:2.

Още в деветата минута славистите взеха преднина. Християн Георгиев навлезе в наказателното поле на противника след бърза триходова комбинация, но беше повален. Главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа, а Георгиев реализира във вратата на разградчани.

Последваха пропуски пред вратата на Лудогорец, а в 32-ата минута “зелените” имаха късмет да достигнат до изравняване. Ястиян Георгиев изпълни пряк свободен удар, топката прехвърли всички футболисти и влезе във вратата на “белите”.

В 56-ата минута Тимур Мустафа се възползва от неразбирателство в отбраната на Славия и даде аванс в полза на Лудогорец.

Славистите играха доста по-активно от своя съперник и закономерно достигнаха до изравняване. Юлиян Стоянов центрира в наказателното поле и Християн Георгиев изравни от съвсем близка дистанция.

При изпълнението на дузпите точни в полза на Славия бяха Максимилиан Лазаров, Иван Бонев, Кристиян Биберов, Павел Кайряков, Юлиян Стоянов, Светослав Иванов и Аик Ераносян. Вратарят Александър Дончов спаси десетия удар от бялата точка за отбора от Разград, изпълнен от Калоян Георгиев, подпечатвайки ценния успех в полза на Славия на стадион “Ивайло”.

Добрата игра по време на целия турнир и късметът при дузпите във финала осигуриха заслужена радост в слависткия лагер, който отпразнува подобаващо успеха.

ГЕРБ ще очакват ПП-ДБ в парламента утре въпреки съобщението за отлагане на срещата
Роден в Сараево, загинал край Бахмут - войната в Украйна отне живота на още един журналист