Снежен екшън на "Огоста"! Царско село победи Монтана в мач със 7 гола

12:14, 08.12.2020
Чете се за: 01:08 мин.
Български футбол
снежен екшън огоста царско село победи монтана мач гола

В истински снежен екшън се превърна двубоя между Монтана и Царско село, който „царете“ спечелиха с 4:3.

На стадион „Огоста“ мачът може да се раздели на две – преди и след снега.

През първото полувреме атмосферните условия позволяваха да се играе по-добър футбол, а на почивката Царско село водеше с 2:0.

В края на първата част заваля обилен сняг, а домакините не реагираха на време с очертаването на терена.

Това наложи едночасово забавяне на втората част, в която вече се игра друг тип футбол на заснежения терен.

В този период от мача първо домакините изравниха до 2:2, след това Царско село поведе с 4:2, за да се стигне до последен гол за 4:3.

Първото полувреме премина под диктовката на футболистите на Любослав Пенев.

В 30-ата минута Лъчезар Балтанов центрира от ъглов удар и Александър Башлиев си отбеляза автогол за 0:1.

В 35-ата минута Емануил Манев даде извеждащ пас към Стефан Христов, който финтира Марин Орлинов и вкара за 0:2.

При този резултат дойде и почивката, която се оказа по-дълга от предвиденото.

Втората част започна с почти час по-късно от предвиденото и се игра на изключително заснежен терен.

Домакините от Монтана успяха да стъпят по-здраво в началото на полувремето и бързо намалиха.

Първо в 49-ата минута Бари се озова сам срещу Джони Пласид и пусна топката покрай него за 1:2.

В 64-ата минута се стигна и до нелеп автогол на „царета“. Мартин Кавдански изрита топката в крака на Антонио Георгиев и резултатът стана 2:2.

Този гол обаче не смути футболистите на терена и в 67-ата минута Дилан Мертенс отправи бомбен шут от границата на наказателното поле и топката влезе в мрежата на Орлинов за 3:2.

В 77-ата минута Джони Пласид направи чудесно спасяване, с което запази преднината на столичани.

В 83-ата минута Мартин Кавдански се възползва по възможно най-добрия начин от разбъркване в наказателното поле, успя да овладее и да стреля, с което матира Орлинов за 4:2.

Крайното 4:3 бе оформено от Владимир Айтов в 93-ата минута, който стреля от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на Джони Пласид.