ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Спасиха деца мигранти във водите край Сеута (СНИМКИ)

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
По света
спасиха деца мигранти водите сеута снимки
Слушай новината

Испанската Гражданска гвардия разпространи снимки на деца мигранти във водата при пристигането им в Сеута, автономен испански град, разположен на средиземноморския бряг на Северна Африка срещу Гибралтар.

От понеделник насам близо 8000 души достигнаха Сеута като се възползваха от разхлабването на граничния контрол от мароканска страна.

Близо 5000 мигранти пристигнаха само за ден в Испания

Сред тях са безпрецедентните на брой 2700 непълнолетни. Представител на испанската Гражданска гвардия спаси няколко деца във водите край Сеута.

"Вече не говорим за 16, 17 годишни, Мароко пуска деца на 7,8", каза испанският министър на отбраната Маргарите Роблес. Тя обвини Рабат в агресия и изнудване.

5 600 мигранти вече са върнати на Мароко. Мароканската полиция разпръсна стотици младежи от граничната преграда. Някои избягаха, като се възползваха от падналата мъгла, други стигнаха до хълма, който води до Сеута.

Мигрантската криза в Сеута последва решението на Мадрид да приеме в испанска болница сепаратистки лидер от фронта Полисарио, който се бори за независимост на Западна Сахара от Мароко.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?