Спасиха щъркелче, оплетено в сезал и увиснало от гнездо в кубратското село Звънарци, съобщиха от общинската администрация в Кубрат.
В спасителната акция се включиха кметът на селото Хюсние Фикрет, доброволци и местни жители, които успяха да освободят птицата.
Сигналът за бедстващото щъркелче е подаден малко след завръщането на кмета Хюсние Фикрет от фолклорния събор "Вълшебна плетеница - живи човешки съкровища" в съседното село Юпер. При пристигането на място било установено, че птицата е увиснала на около седем метра височина, а животът й е в непосредствена опасност. С помощта на фадрома кметицата достига до гнездото и внимателно освобождава малкото щъркелче от сезала, омотан около крака му.
Предвижда се в понеделник то да бъде транспортирано до Регионалната инспекция по околната среда и водите в Русе, откъдето ще бъде насочено към Спасителния център за диви животни в Стара Загора за лечение и последващо отглеждане, допълват от общинската администрация в Кубрат.
Преди три години служители на община Кубрат спасиха щъркелче в село Точилари, което също се беше оплело в жиците до гнездото с парче сезал и провиснало.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите