Веципрезидентът Илияна Йотова коментира, че кризите в служебния кабинет на премиера Димитър Главчев са заради новите текстове в Конституцията.
"Аз лично очаквах много кризи в този служебен кабинет, но не толкова бързо. Това е един естествен резултат от новите текстове в Конституцията, които всеки път ще произвеждат нови и нови кризи. Служебните кабинети на Румен Радев връщаха стабилността в страната. Оттук нататък г-н Главчев е изправен пред една много голяма отговорност, защото съмненията, както виждате, започват. Ако действително се окаже, че това е кабинет не служебен, тоест не независим, а партиен, подозренията ще стават все по-големи. Дано не стигаме до ситуация, в която за най-новата ни история след 1989 година да има непризнаване на изборни резултати", каза вицепрезидентът Илияна Йотова.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста