Спортист Своге и Правец с победи в ББЛ А група

10:06, 03.11.2022
Чете се за: 03:12 мин.

Отборите на Спортист Своге и Правец записаха победи в двубоите си от регион Запад на ББЛ А група, които се проведоха вчера в столичната зала "Триадица".

В първия мач за деня Спортист надви убедително ЦСКА -2 с 91:53, записвайки четвъртата си поредна победа.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха много силно и след десет минути игра водеха с 29:12. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката играчите на Спортист разполагаха със солиден аванс – 44:29. Малко след паузата отборът от Своге отново започна да увеличава преднината си и преди последната четвърт се откъсна със 73:42, като до края нямаше проблем да спечели още по-убедително. Най-голямото предимство за тима бе в играта в подкошието, където Спортист вкара двойно повече точки – 46 срещу 24.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за успеха с 16 точки. По 13 имат Иван Павлов и Борис Матраков (8 борби), Петър Загоров вкара 12, с 10 е Джими Хънт. За "армейците" Владимир Нанкински реализира 16 точки, по 10 добавиха Мартин Русев (9 борби и 7 асистенции) и Димитър Генов.

В другия мач за деня Правец постигна драматичен обрат срещу Левски София 2022 с 89:86.

Двата тима играеха на приливи и отливи през цялата първа четвърт, а след нейния край столичният тим водеше с 28:22, като почивката дойде при 50:41 в полза на "сините" след общо 29 точки на Кристиян Георгиев и Асен Попов. След паузата баскетболистите на Иван Коцев заиграха много по-силно и започнаха да топят изоставането си, а след кош със сирената на Николай Иванов те дори поведоха със 70:69 преди последната четвърт. Драмата продължи до последно, като двата тима многократно си разменяха водачеството. Три секунди преди края Правец водеше с 89:86, Левски София 2022 пробва последна атака, но за малкото време не успя да отбележи и загуби.

Данаил Христов завърши с 27 точки и 13 борби за успеха, а "дабъл-дабъл" записа и Николай Иванов – 23 точки и 10 асистенции. Даниел Милчев отбеляза 16 точки, 10 вкара Здравко Христов. За съперника с 31 точки и 18 борби приключи Асен Попов, с 22 точки е Кристиян Георгиев, а 9 точки и 10 асистенции добави Даниел Запрянов.

Халил Летифов от ДПС е новият председател на Комисията по спорта, Росен Костурков поема земеделската