Спортист Своге победи Пирин Благоевград в контрола

Спортист Своге Пирин Благоевград
Снимка: Start-photo.bg
15:56, 14.01.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Спортист Своге постигна първа победа в контролите тази зима. Момчетата на Петър Колев се наложиха с 2:1 при гостуването на Пирин в Благоевград. Георги Николов и новото попълнение Симеон Чатов отбелязаха головете за успеха.

През първата част мачът бе равностоен.

В 8-ата минута Тютюков проби отдясно и пусна успоредно на голлинията, но никой не успя да достигне подаването. В 14-ата минута Смоленски стреля от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря на гостите Василев. Две минути по-късно Спортист отправи първия си удар в очертанията на вратата – Николов шутира, но Ковальов не бе затруднен.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Вачесляв Велев навлезе към вътрешността на терена и от 20-ина метра с техничен удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл.

В 38-ата минута Шоколаров стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. В последната минута на полувремето Шоколаров изведе Смоленски зад гърба на защитата, но той не успя да преодолее вратаря.

Спортист обърна мача през втората част. В 65-ата минута Георги Николов отклони топката след центриране отляво и направи безпомощен вратаря на домакините. 15 минути преди края Владимир Семерджиев даде хубав извеждащ пас на Симеон Чатов, който се озова сам срещу вратаря Кирев и успя да го преодолее за 1:2.

Следващата проверка на Спортист е срещу Септември София на 20 януари.

Емилия Кръстева е носител на наградата "Баскетболен вдъхновител" за 2022 г.
"Войната на буквите": Историята, на която е посветен новият сериал на БНТ