Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха на старта на турнира по бадминтон във Финландия

Калояна Налбантова отпадна вчера в квалификациите след поражение от Лалинрат Чайван (Тайланд)

сестри стоеви спечелиха златните медали турнира бадминтон европейските игри краков
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
12:36, 11.10.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха в първия кръг на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите Super 500 с награден фонд 420 хиляди долара във Вантаа (Финландия). Надпреварата е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Трикратните европейски шампионки, който в неделя спечелиха титлата в Глазгоу (Шотландия), загубиха от четвъртите поставени в схемата Беняпа Аймсаард и Нунтакарн Аймсаард (Тайланд) с 13:21, 19:21 за 33 минути.

Следващата седмица сестри Стоеви ще участват на турнир в Дания.

Калояна Налбантова, която в неделя стана шампионка на международния турнир в София, вчера отпадна в квалификациите след поражение от Лалинрат Чайван (Тайланд) с 11:21, 9:21 за 26 минути.

Министър Димитър Илиев обсъди възможностите за сътрудничество в областта на младежките политики и спорта с представителя на УНИЦЕФ в България Кристина де Бройн