Страхотна Светлана Каменова на финал в боксовия турнир на Европейските игри

19:46, 30.06.2023
Чете се за: 02:22 мин.
страхотна светлана каменова финал боксовия турнир европейските игри
Снимка:

Светлана Каменова стана втората българска представителка в боксовия турнир на Европейските игри в Полша, която ще се бори за златния медал, след като се класира за финала в категория до 57 кг.

В полуфиналите Каменова надигра повече от категорично световната шампионка от Италия Ирма Теста с 4:1 съдийски гласа.

Българката изигра поредния си силен мач на полска земя и след като вече си заслужи квота за ЛОИ в Париж 2024 тя ще има шанс да се окичи и със златното отличие в надпреварата, която се провежда в зала "Нови Тарг".

С успеха си Светлана Каменова взе и реванш от Теста за поражението от нея във финала на европейското първенство в Будва през миналата година.

По този начин бронзовата ни медалистка от последния световен шампионат се присъедини към Станимира Петрова, която по-рано днес също се поздрави с успех в полуфиналите и в утрешния ден ще боксира за златото при 54-килограмовите.

В битката за златния медал в категория до 57 кг пък Светлана Каменова ще боксира срещу французойката Амина Зидани, която в полуфиналите се справи с Микаела Уолш от Ирландия. Спорът за титлата ще бъде част от програмата на неделната сесия, която стартира в 14.00 часа българско време и ще може да я проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3!

Боксовите емоции по БНТ 3 обаче все още не са завършили и за днес, тъй като по-късно предстоят полуфиналите при мъжете с мачовете на Хавиер Ибаниес (57 кг) около 20.30 часа българско време и Йордан Морехон (+92 кг) около 21.45 часа българско време. И двата двубоя не пропускайте в ефира на БНТ 3!

Сестри Стоеви ще играят за титлата на двойки жени на Европейските игри в Полша 2023
Спокоен е трафикът през граничния пункт "Кулата"