Световната номер едно Ига Швьонтек отпадна от Australian open

Швьонтек
08:33, 22.01.2023

Водачката в основната схема при жените на Откритото първенство на Австралия по тенис Ига Швьонтек (Полша) приключи участието си, след като беше елиминирана от 22-годишната Елена Рибакина в два сета – 6:4, 6:4. Срещата продължи час и половина, а Рибакина за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфинал в Мелбърн.

Срещата започна с пробив на подаването на лидерката в класацията на WTA, която го върна за 2:2. Но последва още един пробив при 4:3, който определи и победителя в първия сет. Имаше сервиси на Рибакина със скорост 183 км/ч, както и опасни бекхенди, с които полякинята не се справи.

Във втория сет полската тенисистка показа най-доброто от себе си и поведе с 3:0. Но пробивът, който направи в началото, беше върнат и резултатът бе изравнен - 3:3. След това почти безгрешната игра на Рибакина за 4:5 й позволи да измъкне частта от трети опит при третата точка за брейк, след което при свое подаване затвори мача на нула.

На четвъртфиналите Рибакина ще играе с латвийката Йелена Остапенко, която се наложи над американката Коко Гоф със 7:5 и 6:3.

Джесика Пегула също се класира за четвъртфиналите на Australian open, след като надигра Барбора Крейчикова със 7-5, 6-2 за близо час и 45 минути игра.

В протестна готовност са жителите на шест села в Благоевградско
Алексей Миранчук осигури първата победа на Торино като гост над Фиорентина от 45 години насам