Танак спечели за втора поредна година рали Германия (видео)

танак спечели втора поредна година рали германия видео
18:16, 19.08.2018
Чете се за: 00:55 мин.
Автомобилизъм

От Танак от Естония с "Тойота Ярис" спечели за втора поредна година автомобилното рали на Германия, девети кръг от световния шампионат. Той преодоля най-бързо 18-те скоростни отсечки на надпреварата за 3:03:36.9 часа. Така 30-годишният естонец записа пета победа в кариерата си и трета за сезона.

Победителят от 2013 година Даниел Сордо (Испания) с "Хюндай i20", който беше втори преди днешния ден, допусна грешка в 16-ата скоростна отсечка, напусна трасето и счупи предното си стъкло. Той загуби около минута и половина и се свлече на седмото място, а след това се отказа заради прегряване на автомобила.

Финландецът Яри-Мати Латвала с "Тойота Ярис", който се движеше трети, получи механичен проблем със скоростите и прекрати участие малко преди края на 16-ата отсечка.

От това се възползва лидерът в генералното класиране за сезона Тиери Нювил (Белгия) с "Хюндай i20", който финишира втори в крайното класиране - на 39.2 секунди зад Тенак.

Есапека Лапи (Финландия) с "Тойота Ярис" завърши трети - на 1:00.9 минута.

Световният шампион Себастиан Ожие (Франция) с "Форд Фиеста", който в събота изоставаше на седмото място, в крайна смета се нареди четвърти. Трикратният победител в Германия Ожие остана на 1:34.5 минута зад победителя, след като вчера удари голям камък и повреди предната си дясна гума, заради което загуби много време.

Нювил, който се стреми към първа световна титла в кариерата си, остана на върха в генералното подреждане преди последните четири старта от сезона със 172 точки. Втори е Ожие със 149, а трети - Танак със 136.

Още Автомобилизъм

Никола Цолов завърши 19-и в основното състезание в Мелбърн
11:59, 24.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Никола Цолов остана 21-и в спринтовото състезание за Гран при на Австралия във Формула 3
Чете се за: 02:15 мин.
Испания се завръща в календара на световния рали шампионат (WRC) през 2025 година
23:23, 11.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Любослав Руйков ще участва на италианския шампионат ROK Cup
11:34, 05.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Никола Цолов завърши на 11-а позиция в основното състезание за Гран при на Бахрейн във Формула 3
12:53, 02.03.2024
Проблем с двигателя е попречил на Никола Цолов да грабне първото място в Бахрейн
15:44, 01.03.2024