Татяна Воложанина спечели четири медала, два от които златни, на турнира "София къп" (ВИДЕО)

19:46, 30.03.2018
Чете се за: 00:41 мин.
Други спортове
татяна воложанина спечели четири медала два златни турнира софия къп видео

Татяна Воложанина спечели четири медала, от които два златни, на финалите на отделните уреди при девойките в осмото издание на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", предхождащ Световната купа в "Арена Армеец".

Така България приключва надпреварата с общо шест отличия, след като по-рано днес на финалите при жените Петя Борисова завоюва два бронзови медали на топка и на бухалки.

Воложанина спечели титлите на бухалки и на лента, а освен това взе сребро на топка и бронз на обръч.

Българката беше оценена с 16.400 точки за изпълнението си на бухалки и с 14.850 точки за композицията с лента.

На обръч Воложанина получи оценка от 16.400 точки и взе бронза, а на топка грацията завърши втора с 15.950 точки.

Шампионка на обръч стана Лала Крамаренко (Русия) със 17.300 точки, а на топка първа се нареди Кристина Похранична (Украйна) с 16.800 точки.

На финалите при девойките участва само по една гимнастичка от държава, а Вложанина игра на всичките четири уреда.

Утре са официалните тренировки за турнира от Световната купа, който ще се проведе от петък до неделя в "Арена Армеец". Българският тим (ансамбъл и индивидуално) ще проведе своето занимание от 19.00 до 19.30 часа и то е отрито а медиите.

Още Други спортове

Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
MOK ще използва албанска технология за намаляване на вредните емисии в Париж
Русия компенсира с 2 млн. долара спортистите, които не могат да участват в Париж
11:23, 16.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Ивет Лалова пред БНТ: Светът става Олимпиада (ВИДЕО)
20:50, 15.07.2024
Петя Борисова с два бронзови медала на финалите на отделните уреди в "София къп"