Тервел Замфиров спечели два златни медала от първия по рода си Европейски университетски шампионат по зимни спортове

тервел замфиров спечели два златни медала първия рода европейски университетски шампионат зимни спортове
Снимка: ЛТУ
от БНТ , Източник: ЛТУ
17:59, 25.12.2023

Българският сноубордист Тервел Замфиров спечели два златни медала от първия в историята Европейски университетски шампионат по зимни спортове, който се проведе във Вал ди Дзолдо.

Първенството събра на едно място над 250 студенти от 45 университета, представящи 20 държави от Европа, като Замфиров отвя конкуренцията в стартовете в паралелния слалом и паралелния гигантски слалом.

С успехите си световният ни шампион за младежи помогна своето учебно заведение - Лесотехническия университет (ЛТУ) в София - да завърши на второ място в подреждането по медали на Европейския университетски шампионат по зимни спортове, като бе изпреварен единствено от Университета в Удине (Италия).

В допълнение Тервел Замфиров се включи и в състезание от програмата на стартовете в ски алпийските дисциплини, където в слалома българинът се нареди 15-и в конкуренцията на 60 участници от близо 30 университета от Европа.