Трета победа за Балкан в Балканската лига след успех над ТФТ Скопие

новият център балкан ботевград иска спечели титлата купата тима
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
20:19, 17.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Балкан Ботевград победи ТФТ Скопие с 97:82 точки в мач от в отложен мач от третия кръг в група "D" от втория етап на Балканската лига.

Отборите предложиха равностойна игра в първата четвърт в сблъсъка, игран в Скопие. Ботевградчани извоюваха аванс от 2 точки след 25:23. Втората част завърши с 13 поредни точки за гостите и аванс от 14 точки на почивката.

Домакините се опитаха да се върнат в двубоя след паузата, но възпитаниците на Небойша Видич не позволиха това да се случи. В заключителните 10 минути преднината на българския тим нарасна до 18 точки при 91:73, преди крайното 97:82.

Най-резултатен бе Дерик Маркс от отбора на победителите с 21 пункта.

Балкан заема втората позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба. ТФТ Скопие се намира на последното 4-о място с 3 поражения, но и с мач по-малко.

Министър Сандов в Брюксел: Няма повишена радиация в България