Тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис ще бъде белязано с участието на трите най-добри български тенисистки.
Това са Цветана Пиронкова, Виктория Томов и Изабелла Шиникова, които още с първия списък със заявки са твърдо сред участничките в квалификациите на "Ролан Гарос".
Има верояност и Елица Коства да се присъедини към гореспоменатото трио и да стане четвъртата наша представителка в турнира от "Големия шлем", тъй като към момента тя е четвърта сред резервите, което прави шанса ѝ за участие значителен.
До голяма степен това се дължи и на увеличаването на схемата в квалификациите при жените. Вместо досегашната схема за 96 състезателки, тя вече е за 128, както е и при мъжете.
Квалификациите в Париж ще се проведат между 24 и 29 май.
В същото време стана ясно, че Цветана Пиронкова е сред участничките в квалификациите на WTA 250 турнира в Белград, който стартира на 16 май.
Гледайте легендарния български вратар Пламен Николов в предаването "Зала на славата"
Лилехамер е домакин на финалите за Световната купа - гледайте спускането за мъже в събота по БНТ 3
Марко Одермат на старт в супергиганския слалом в Лилехамер, зрелището по БНТ 3 е гарантирано
Премиерът Андрей Гюров пред Марк Рюте: България остава твърдо ангажирана с НАТО и колективната отбрана
От началото на войната: Най-малко 80 военни цели са ударени край Тел Авив от ирански атаки
Среща на върха в Брюксел: България и още 9 страни искат реформа за схемата за търговия с емисии