Срокът на проверката за гражданството на Кирил Петков, която извършва спецпрокуратурата е удължен до 15 декември.
Говорителят на Специализираната прокуратура Христо Кръстев, съобщи за "По света и у нас", че всички документи от Конституционния съд са предоставени на прокурора.
От Антикорупционната комисия съобщиха, че на 23 ноември от тях са поискани подадените от Петков декларации за имущество и интереси и днес заверени копия от тях са изпратени на специализираната прокуратура.
След приключване на проверката, прокурорът има един месец, за да прецени дали да образува наказателно производство.
КПКОНПИ изпрати декларациите на Кирил Петков на прокуратурата
Приключила е и проверката по сигнал на Бойко Рашков срещу главния прокурор Иван Гешев. Сигналът е за неправомерно разгласяване на специални разузнавателни средства.
Прокурорът е прекратил проверката поради липса на данни за извършено престъпления. Според него данните събрани със Специални разузнавателни средства са огласени с разрешение на наблюдаващия прокурор, когато вече са били веществени доказателства по наказателно производство.
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток