Уориърс се справиха с Тъндър за девета поредна победа

Стеф Къри
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:55, 08.02.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа девети пореден успех в НБА, след като победи Оклахома Сити Тъндър със 110:98 точки като гост в мач от редовния сезон на Лигата.

Домакините започнаха двубоя добре и поведоха с осем точки в средата на първата част, но след това Стеф Къри и компания поеха контрол над събитията и в средата на втората четвъртина излязоха напред, след което не изпуснаха водачеството до края.

С ключова заслуга за победата на Голдън Стейт бе завърналият се през януари след дълго отсъствие заради две контузии Клей Томпсън, който вкара 21 точки, включително и две важни тройки в края, за да откаже домакините от мисълта за обрат. Къри остана на една борба от трипъл-дабъл - 18 точки, 10 асистенции и 9 борби. Джонатан Куминга се включи с 16 точки от пейката, а Андрю Уигинс се отчете с 15 точки и 5 борби за гостите, които завършиха с точно 50 процента успеваемост на стрелбата. За Тъндър най-резултатен бе Лугенц Дорт с 26 точки, Дариъс Бейзли добави 20 точки, а Джош Гиди завърши с 16 точки, 11 борби и 7 асистенции.

Голдън Стейт остава на втора позиция на Запад с 41 победи и 13 загуби, докато Оклахома Сити е на предпоследната позиция в същата конференция с актив 15-38.