Валентина Димитрова завърши 24-а в спринта за Световната купа по биатлон в Хохфилцен

Норвежката Ингрид Тандреволд записа втори индивидуален успех в кариерата си.

валентина димитрова завърши спринта световната купа биатлон хохфилцен
Снимка: БФ биатлон
16:55, 08.12.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Валентина Димитрова завърши на 24-o място в спринта на 7.5 километра за жени от втория кръг за сезона от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Българката повали всичките десет мишени и финишира за 22:37.9 минути, на 1:38.0 от победителката Ингрид Тандреволд (Норвегия). Така Димитрова печели точки в трето поредно състезание и ще участва в утрешното преследване.

Още две българки участваха в надпреварата. Лора Христова се нареди на 64-а позиция с две наказателни обиколки и изоставане от 2:51.1 минути, а Даниела Кадева е 88-а с три грешки и пасив от 6:05.4 минути.

Норвежката Ингрид Тандреволд записа втори индивидуален успех в кариерата си, след като стреля без грешка и измина трасето за 20.59.9 минути.

Втора и трета са съответно Елвира Йоберг (Швеция) и Жюстин Бреза-Буше (Франция).

Носителката на Световната купа за миналия сезон Жулия Симон от Франция завърши на седма позиция с една грешка в стрелбата.

Германката Франциска Пройс, която беше начело в класирането преди този старт, не участва заради коронавирус.

В генералното подреждане за Световната купа след четири състезания начело излезе Лу Жанмоно (Франция) с 223 точки, следвана от Ингрид Тандреволд с 211 и Пройс с 200 точки.

Валентина Димитрова взе точки в трети пореден старт и с 44 се нарежда 33-а в класирането.

Световната купа в Хохфилцен продължава в събота с преследването за мъже и за жени.

амерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok