Нидерландецът скъса кръстни връзки по време на съботното "Мърсисайдско дерби" срещу Евертън, завършило 2:2 и ще отсъства от терените повече от половин година.
Ван Дайк публикува в Twitter съобщение, в което благодари на всички за подкрепата и заяви, че ще се завърне дори по-силен от преди.
"Днес следобед се срещнах със специалист, за да започна процеса по планиране и на най-малките детайли около рехабилитацията ми след сблъсъка. Сега съм напълно фокусиран върху това да се възстановя и да го направя колкото се може по-скоро", написа футболиста на Ливърпул.
"Независимо от огромното разочарование, съм твърдо убеден, че трудностите откриват нови възможности. С божията помощ ще направя така, че да ви убедя, че ще се върна по-здрав и по-силен. Мисля, че и във футбола, както и в живота, за всичко си има причина. Важното е да се стараем да съхраним баланса. С подкрепата на жена ми, децата, семейството и всички в Ливърпул, съм готов да приема предизвикателството", продължи защитникът.
"Искам да благодаря на всички за окуражаващите думи. Това означава много за мен и семейството ми. Ще направя всичко възможно да оказвам подкрепа на съотборниците си. Предстоят няколко важни седмици, след което възстановяването ми ще продължи ден за ден. Ще се върна", завърши нидерландският национал.
Министър Керязов приветства участниците в Държавното първенство по скокове на батут
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра