Строителните дейности по проекта за Вертикален газов коридор се очаква да започнат в следващите седмици. В Бургас се съхраняват тръби за разширението на българската газопреносна мрежа. На посещение днес там е министърът на енергетиката.
"До Великден тези 4000 тръби ще бъдат извозени изцяло по трасето на бъдещия газопровод. Следващия месец сме създали организация да имаме строително разрешение, а през май месец да направим и първа копка, на която ще поканя колегите министри от съседни държави също да присъстват. Какво е важно да кажем за проекта - тази част, която в момента започваме от границата с Гърция - Кулата до точката на присъединяване в съществуващия газопровод Кресна, където ще имаме възможност да повишим с 50% трансфера на газ", обясни Жечо Станков, министър на енергетиката.
Вижте повече в прякото включване на Давид Сукнаров
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на "Лукойл" до 25 юли
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра