Везенков и Олимпиакос с 14-а поредна победа в гръцкото първенство

22:15, 29.01.2023
везенков олимпиакос поредна победа гръцкото първенство

Баскетболният отбор на Олимпиакос продължи безгрешното си представяне в първенството на Гърция, като тази вечер Александър Везенков и съотборниците му постигнаха 14-а поредна победа, след като надиграха у дома състава на Арис Солун с 89:75 (16:13, 29:18, 22:24, 22:20).

"Червено-белите" изиграха много силно първо полувреме, в което натрупаха преднина от 12 точки, а след почивката умело контролираха аванса си, за да стигнат до крайната победа.

В началото на последната четвърт Олимпиакос пък остана без старши треньора си Йоргос Барцокас, който беше изгонен за второ техническо нарушение, след като влезе в спор със съдиите.

Българинът Александър Везенков приключи срещата с 18 точки, като освен това добави към актива си една асистенция и една открита топка. Най-резултатен за победата пък стана гръцкият му съотборник Янулис Ларендзакис, който завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 10 асистенции.

За гостите от Арис Василис Толиопулос отбеляза 15 точки.

В класирането Олимпиакос е лидер с 14 победи от 14 мача, докато Арис Солун заема 8-та позиция в подреждането с баланс 7-7.

Борусия Дортмунд надви Леверкузен и се върна в топ 4
Административни спънки: Жена в инвалидна количка може да остане без ценно съоръжение, с което да излиза от дома си