16:43, 07.03.2020
Чете се за: 00:32 мин.
Български баскетбол
везенков нов добър мач олимпиакос

Българският национал Александър Везенков бе един от най-добрите за Олимпиакос, но гръцкия тим загуби със 79:91 точки гостуването си на лидера в класирането на баскетболната Евролигата Анадолу Ефес.

Везенков завърши мача с 10 точки, 4 борби и 1 асистенция, но нито той, нито който и да е от съотборниците му бяха в състояние да спрат гарда на турския тим Шейн Ларкин, който реализира 40 точки.

30 от тях дойдоха от зоната за три точки, като Ларкин бе точен при 10 от 15-те си опита и изравни рекорда на турнира за най-много вкарани стрелби от далечно разстояние.

Бившият гард на Далас и Ню Йорк получи и нужната помощ от съотборниците си, като Тибор Плайс вкара 13 точки за победителите, Василе Мичич добави 12, а с 11 остана Брайън Дънстън.

За Олимпиакос, който спечели единствено последната четвърт на срещата, най-резултатен с 14 точки бе Октавиъс Елис, а 11 точки прибави Дуайт Байкс.

За Анадолу това бе победа номер 24 в 28 мача, докато Олимпиакос е на 11-а позиция с 12 победи и 16 загуби.

Още Български баскетбол

Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
22:47, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Иван Алипиев помогна за труден успех на Латина в баскетболната Серия А2
22:41, 19.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)
Чете се за: 01:42 мин.
Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
Чете се за: 03:22 мин.
Дунав 2016 спечели титлата на държавното първенство по баскетбол за момичетата до 12 г.
19:00, 17.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.