Виктор Косов и Мария Караиванова са шампиони на турнир по лека атлетика

лека атлетика писта лого
21:13, 04.05.2023

Виктор Косов и Мария Караиванова спечелиха надпреварата по трибоя в турнира по лека атлетика в памет на спортния журналист Григор Христов.

За Караиванова това е трета победа от четири състезания във веригата "А1 атлетика за младежи". Тя регистрира време от 7.9 сек. на 60 м, 4.88 метра на скок дължина и 1:54.1 мин. на 600 м.

За Косов това е първа победа във веригата. Косов бяга за 8.2 сек. на 60 м, а в скока на дължина постигна 4.50 м. Това бяха втори резултати в тези дисциплини, а на 800 м Косов бе най-бърз с 2:33.0 мин., с което набра 181 точки.

В скока на височина първи бе Лъчезар Петков с 1.75 метра, а съотборниците му Янислав Илиев с 1.70 метра и Симеон Цветков с 1.65 метра бяха негови подгласници.

В скока на дължина роденият през 2007 г. година Кристиан Зафиров спечели с 6.43 метра.

Надпреварата е проведе в студено и влажно време на Централния стадион на Национална спортна академия „Васил Левски“ в София. Над 80 състезатели участваха в надпреварата. Следващият старт от веригата ще бъде на 17 май в Хасково.

Лидерът в генералното класиране Тадей Погачар записа пета етапна победа в обиколката на Италия
20:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Двама българи продължават на репешажите на еврошампионата по борба до 23 години в Баку
19:28, 21.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Етър взе точка и от Ботев Враца и завърза интригата в битката за оставане в елита
19:03, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 03:00 мин.
България загуби от олимпийския шампион Франция на старта на Лигата на нациите по волейбол
18:57, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:47 мин.
Българските гимнастички с добра подиум тренировка преди европейското първенство в Будапеща
18:48, 21.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Тервел Пулев по казуса със спортната зала: Събарянето на половината сграда е абсолютно незаконно
18:16, 21.05.2024
Григор Димитров е поставен под номер 10 в основната схема на Ролан Гарос
18:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.