Виктория Томова отпадна в първи кръг и на двойки на US Open

Най-добрата българска тенисистка и Айла Томлянович от Австралия загубиха от Петра Мартич от Хърватия и представителката на домакините Шелби Роджърс с 0:6, 7:5, 2:6.

Виктория Томова
Снимка: Facebook / Bad Homburg Open
08:13, 29.08.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Виктория Томова отпадна в първия кръг на двойки на US Open. Най-добрата българска тенисистка и Айла Томлянович от Австралия загубиха от Петра Мартич от Хърватия и представителката на домакините Шелби Роджърс с 0:6, 7:5, 2:6 за 105 минути.

Това беше дебют за 29-годишната софиянка при дуетите на "Флашинг Медоус", с което тя записа участие в основната схема на двойки на всичките четири турнира от Големия шлем.

Българката и австралийката започнаха много лошо и загубиха 11 от първите 12 гейма в мача, но направиха страхотен обрат във втория сет от 1:5 и го спечелиха със 7:5.

В решителната трета част обаче Мартич и Роджърс дръпнаха с 4:0 и този път не допуснаха да бъдат застигнати.

Хърватката и американката са четвъртфиналистки на Ролан Гарос през 2021 година и на Australian Open през 2022 година.

Томова отпадна преди два дни и в първия кръг на сингъл на турнира от Големия шлем в Ню Йорк отново след поражение в три сета от рускинята Екатерина Александрова.