Виктория Томова с отличен старт в квалификациите на US Open

10:24, 26.08.2021
Чете се за: 01:07 мин.
виктория томова отличен старт квалификациите open

Втората ракета на България Виктория Томова започна с победа участието си в пресявките на тазгодишния US Open, надигравайки в два сета представителката на САЩ Грейс Мин.

26-годишната Томова, поставена под №12 в квалификациите, изигра почти безупречен мач, печелейки с 6:0, 6:4 за час и 10 минути игра.

В първия сет софиянката беше неудържима и не загуби нито един гейм, за да поведе в резултата след само 24 минути игра.

Втората част започна по-добре за американката Мин, която проби за аванс от 2:1. Томова обаче реагира светкавично, изравнявайки за 2:2, а в десетия гейм втората ни ракета реализира нов брейк и след 6:4 се поздрави с крайния успех.

Така, в следващия кръг Вики ще играе срещу бразилката Беатрис Хадад Мая, като двете не са се срещали до момента.