Военномедицинска академия отбелязва 132-та годишнина от създаването си. В началото на честванията бяха поднесени цветя и венци пред паметника на загиналите медицински чинове, а на официална церемония бяха отличени военни лекари от различни отделения, допринесли с отдадеността към работата си през изминалата година.

Сред присъстващите на церемонията бяха вицепрезидентът Илияна Йотова, началникът на ВМА генерал-майор проф. Венцислав Мутафчийски, министърът на отбраната Тодор Тагарев, министърът на здравеопазването Христо Хинков, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов и други.

В навечерието на празника е била извършена успешно поредната чернодробна трансплантация в лечебното заведение. Донорът и реципиентът са мъже, съответно на 49 и 51 години.

При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван