волейболистите години запазват върха европейското
Снимка: БФ по волейбол
07:42, 13.07.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България за юноши под 17 години се поздрави с втора победа на Европейското първенство в Тирана (Албания). Волейболистите на Виктор Карагьозов се наложиха над Австрия с 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 25:21) гейма в третия си мач от група II на надпреварата.

С това националите ни запазват лидерството в своя поток със 7 точки (2 победи, 1 загуба), с точка повече от тима на Италия, който има същия баланс.

Младите ни волейболисти се наложиха над съперника след игра на амплитуди, борба, но също така дух и силно присъствие в решителните моменти. През по-голямата част българските състезатели бяха по-добри във всички елементи, като показаха колебания единствено във втория гейм. В третата част двата отбора бяха равностойни, но нашите момчета извоюваха победата с борбеност и воля за успеха.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 19 точки (1 ас), Кристиян Титрийски добави 18 точки (2 аса, 2 блокади). Кристиан Андреев добави 12 точки. За съперника Лукас Глатц завърши с 16 точки (1 блокада).

Тодор Кантарджиев: Три пъти по-малко ваксини се поставят на ден