Волейболистите ни с 11-а загуба в Лигата на нациите

волейболистите първа тренировка балона римини
Снимка: БФ Волейбол
от БНТ , Източник: БГНЕС
14:55, 21.06.2021

България отстъпи на Япония с 0:3 гейма в първия си двубой от петата седмица на волейболната Лига на нациите в италианския град Римини. Възпитаниците на Силвано Пранди загубиха от азиатците с 23:25, 18:25, 14:25.

Родните национали оказаха съпротива на съперника само в откриващия гей, в който паднаха с 23:25. В следващите два доминацията на „самураите“ бе видима и така те закономерно се поздравиха с победата. Най-резултатен за победителите бе Юджи Нишида, който завърши с цели 23 точки. Юки Ишикава добави 12 пункта.

За „лъвовете“ най-полезен бе Аспарух Аспарухов със 17 точки – осем реализира Николай Колев. За България това бе 11-о поражение от 13 срещи в тазгодишното издание на Лигата на нациите – тимът ни заема предпоследното място с две победи, колкото има и съставът на Нидерландия. Япония е седма с баланс 7-6.

За Пранди и компания предстои двубой със САЩ във вторник от 14.00 часа българско време. Японците се изправят срещу Словения. По-рано Сърбия очаквано се справи с Австралия след 3:1 гейма. Така „плавите“ се изкачиха на четвъртата позиция с баланс 9-4.

ЦИК: Допълнителни 1637 машини ще пристигнат у нас до края на седмицата