Волейболистите ни стартираха с петгеймова загуба на Европейското U17

волейболистите стартираха петгеймова загуба европейското u17
Снимка: БФ по волейбол
09:14, 11.07.2021

Националният отбор на България за юноши под 17 години загуби в петгеймова драма на старта на Европейското първенство в Албания.

Волейболистите на Виктор Карагьозов отстъпиха на Чехия с 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 22:25, 14:16) в мач от група II в Тирана.

Тимът ни поведе с 2:1, но не успя да задържи предимството и да достигне до крайния успех. Оспорваната битката между двата отбора продължи 136 минути.

Първите два гейма преминаха през доста обрати. В стартовата част Чехия взе предимството и поведе с ударното 13:8, но нашите момчета успяха да се съвземат. До двадесетата точка те наваксаха и на свой ред направиха обрат. Съставът ни поведе с 23:20, и въпреки всички усилия на съперника момчетата ни съумяха да запазят самообладание и спечелиха.

Във втория гейм волейболистите ни поведоха с 23:20. Въпреки това те не успяха да съхранят аванса си, като Чехия направи обрат и спечели с 25:23, а с това изравни играта.

Последва нова смяна на водачеството в геймовете, за да се достигне до равенството 2:2.

В тайбрека чехите поведоха с ударното 8:3, но българските състезатели успяха да се върнат. Последва равностойна игра, като интригата бе пълна, а драмата докрай. След поредното равенство 14:14 Чехия демонстрира повече психика и се поздрави с крайния успех.

Най-резултатен бе Кристиян Титрийски с 33 точки (1 ас), 22 точки добави Александър Къндев (1 ас, 2 блокади). За съперника Матей Пащърнак приключи с 18 точки (1 ас, 1 блокада), Томас Брихта добави 16 точки (3 блокади).

Катастрофа затрудни движението на AM "Тракия"
Христо Иванов: Оптимист съм за избирателната активност