Янко Илиев и Роселин Бачевски ще се борят за медалите днес на световното първенство по бокс за юноши и девойки

янко илиев роселин бачевски борят медалите световното първенство бокс юноши девойки
Снимка: БФ бокс
10:32, 30.11.2023
Чете се за: 01:25 мин.

България ще има шанс да спечели още два медала днес на световното първенство по бокс за юноши и девойки в Ереван. На ринга в арменската столица ще се качат Янко Илиев и Роселин Бачевски. Те ще боксират на 1/4-финалите и при успех ще се присъединят към Ангел Димитров, който вече си осигури минимум бронзово отличие. Техните срещи са в следобедната сесия на ринг А, която започва от 12:00 часа.

Илиев ще се качи на ринга в четвъртия двубой от програмата. Около 12:30 бронзовият медалист от европейското първенство в Плоещ ще срещне Собан Рехман (Пакистан). Мачът е в категория до 52 килограма. При най-тежките (+80 кг) Бачевски ще закрие програмата. Третият от шампионата в Румъния ще се изправи срещу Хемант Сангван (Индия). Двубоят е 13-ти в списъка и се очаква да се проведе около 14:10 часа.

Националите ни са водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева.

България спечели първи гейм в Лигата на нациите при жените, но отстъпи на Франция
Чете се за: 00:45 мин.
34 клуба ще вземат участие на Държавното първенство по кикбокс в стил К1 в Севлиево
17:38, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Херардо Мартино: Оптимисти сме за участието на Лионел Меси в неделя
17:10, 18.05.2024
Джанлоренцо Бленджини обяви състава на България за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол за мъже
17:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Теглото на Олександър Усик е с 4.5 кг. по-леко от обявеното по време на кантара
16:55, 18.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Световни шампиони в сноуборда и олимпийска медалистка по биатлон поведоха благотворителен крос в Банско
16:50, 18.05.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Шави Ернандес: Клубът ми предаде, че трябва да запазя спокойствие и да продължа да работя със същата отдаденост
16:27, 18.05.2024
Ернесто Валверде удължи договора си с Атлетик Билбао до лятото на 2025 година
16:00, 18.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Седариан Рейнс отново ще играе за БК Берое
Лос Анджелис Лейкърс се върна на победния път и нанесе 15-о поредно поражение на Детройт в НБА