Ясен Петров: Продължаваме да израстваме

21:05, 01.06.2021
ясен петров продължаваме израстваме

Селекционерът на българския отбор по футбол - Ясен Петров, даде своето мнение за контролната среща със Словакия.

На стадион "Йоско Арена" в австрийския град Рийд, "трикольорите" завършиха наравно 1:1 с участника на Евро 2020 - Словакия.

Ето какво сподели Петров пред камерата на БНТ 1:

"Доволен съм от началото на срещата и от битката, която дадохме. В първите минути можехме да водим по-изразително, имахме добри шансове и през втората част и в края на мача (визирайки положението на Доминик Янков в 70-ата минута). Проверката беше много полезна за нас, срещнахме сериозен противник, който се готви за европейското първенство. Много млади играчи бяха на терена, допуснахме грешки, които са плод на младостта, но това е защото градим нов отбор. Създадохме доста голови положения, вкарахме хубав гол, ударихме и греда, доволен съм от това нещо. Продължаваме сега да се готвим за проверката с Русия. Всеки мач излизаме в различен състав, с различна тактическа постройка. Днес решихме да експериментираме, защото това са контролни срещи. Даваме шанс на всеки, продължаваме търсим най-добрия си облик. Когато дойде умората, тогава започват и грешките. Момчетата го знаят това. Във футбола винаги излизат проблеми, винаги ще търсим как да ги разрешаваме. Ще направим ротация за мача с Русия, според състоянието на футболистите ще дадем шанс на свежи попълнения да се докажат. Дай боже да победим", сподели специалистът.

Йордан Лечков: Истината възтържествува
Фотографска изложба показва първите глътки въздух на бебетата (Снимки)