Йордан Минчев реализира победния кош за Шарлероа, Иван Алипиев помогна за победа на Антверп Джайънтс за Купата на ФИБА Европа

Ивана Николова пък изигра четири минути за успеха на Левхартиче Хомутов в женския Еврокъп.

Йордан Минчев, БК Спиру Шарлероа
23:59, 09.10.2024
Чете се за: 03:00 мин.

Точна стрелба на българския национал Йордан Минчев от наказателната линия донесе победата на белгийския Спиру Шарлероа при домакинството срещу азербайджанския Сабах с 82:81 (24:26, 25:16, 18:20, 15:19) в първа среща от група G на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Минчев завърши с 3 точки и 8 борби за 19 минути на терена за домакините, като всичките му точки бяха от наказателната линия. При оставащи 16 секунди в мача и резултат 81:81 българинът бе фаулиран и се разписа при втория си опит за победното 82:81.

Двата състава изиграха оспорван двубой, в който гостите от Сабах водеха с 80:75 три минути преди финалната сирена.

Най-резултатен за победителите бе Коби Уилямс със 17 точки.

В следващия кръг от европейската надпревара, на 16 октомври, за Шарлероа предстои гостуване на шведския Норкьопинг Долфинс.

Националът Иван Алипиев и отборът на Антверп Джайънтс победиха румънския Констанца с 88:70 (31:16, 17:15, 25:18, 15:21) като гости в първия кръг от група С на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Алипиев реализира 4 точки и 5 борби за 21 минути на терена.

Гостите от Белгия владееха инициативата през целия двубой и оглавиха временното класиране в групата. На почивката водеха с 48:31, а след трета част със 73:49.

В следващия си двубой от Купата на ФИБА Европа за Антверп Джайънтс предстои домакинство на Шоле (Франция) на 15 октомври.

Българката Ивана Николова и нейния чешки тим Левхартиче Хомутов победиха полския Гожов с 90:84 (21:23, 13:23, 27:24, 29:14) като домакини в мач от първия кръг в група А на баскетболния турнир Еврокъп при жените.

Николова не успя да се разпише за четирите си минути на терена, като пропусна и двете си стрелби от далечна дистанция.

Домакините бяха догонващи в резултата в по-голямата част от мача, но стигнаха до обрат в последните минути.

Най-резултатна за успеха на Левхартиче бе Шарлоте Величова с 25 точки,

Ивана Николова и съотборничките ѝ ще гостуват на френския АСВЕЛ във втория кръг от турнира на 16 октомври.

Утре ,10 октомври, друга българска баскетболистка ще стартира в груповата фаза на Еврокъп. Борислава Христова и испанският Спар Жирона ще гостуват в Армения на местния Ереван Фоксис в двубой от първия кръг в група L.

Войчех Шчесни: Не е работа на никого дали пуша или не