Ювентус надви Фиорентина с гол в добавеното време

Ювентус Фиорентина
20:55, 06.11.2021
Чете се за: 01:50 мин.

Ювентус победи Фиорентина с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Хуан Куадрадо отбеляза победното попадение в добавеното време на мача. Никола Миленкович бе изгонен през втората част.

През първото полувреме гостите имаха по-добрите положения да открият резултата. Изстрели на Рикардо Сапонара и Душан Влахович преминаха в близост до противниковата врата.

След почивката бианконерите заиграха по-атакуващо. Алваро Мората и Адриен Рабио обстрелваха противниковата врата, но без успех.

В 73-ата минута гостите останаха с човек по малко. Нарушение на Никола Миленкович бе санкционирано с втори жълт картон. Само Лион (10) има повече червени картони от Фиорентина (8) в топ 5 първенствата на Европа.

Само 4 минути по-късно Федерико Киеза уцели напречната греда с удар от границата на наказателното поле. В 82-ата минута Алваро Мората изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради засада.

В първата минута от добавеното време Хуан Куадрадо проби в наказателното поле и шутира топката в долния десен ъгъл, за да донесе 3-те точки на тима си.

Мениджърът на домакините Максимилиано Алегри записа своята победа № 200 начело на тима.

Ювентус и Фиорентина имат по 18 точки. Въпреки победата играчите на Максимилиано Алегри са 8-и, докато Фиорентина е позиция по нагоре в класирането.

От специалните ни пратеници: Ситуацията в Сърбия на моменти е катастрофална