Ювентус победи Каляри с три гола на Роналдо

от Димитър Русев , Източник: БНР
21:37, 14.03.2021
Чете се за: 00:30 мин.
ювентус победи каляри три гола роналдо

Ювентус победи лесно с 3:1 като гост състава на Каляри в двубой от 27-ия кръг в Серия А. Три гола на Кристиано Роналдо още през първата част решиха крайния изход от срещата.

Още в десетата минута португалският национал се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Хуан Куадрадо.

В 25-ата минута Роналдо беше точен след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Алесио Краньо срещу звездата на гостите.

Само седем минути по-късно Федерико Киеза подаде за Роналдо, който със силен удар от наказателното поле оформи своя хеттрик.

През втората част головите опасности пред двете врати не бяха толкова много, а домакините достигнаха до почетен гол чрез Джовани Симеоне в 61-ата минута.

Ювентус е на третото място във временното класиране с актив от 55 точки. Каляри остава застрашен от изпадане с 22 точки на 17-та позиция.