Ювентус запази място в топ 4 след късен изравнителен гол в Бергамо

ювентус запази топ късен изравнителен гол бергамо
22:38, 13.02.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Отборите на Аталанта и Ювентус завършиха наравно 1:1 в едно от дербитата на 25-ия кръг на италианската Серия "А".

Резултатът в Бергамо бе открит от "неровердите" четвърт час преди края на редовното време. Опасна контраатака на домакините принуди бранителя Матайс Де Лихт от състава на "бианконерите" да фаулира Руслан Малиновский пред наказателното поле на гостите. Именно потърпевшият украински футболист се нагърби с изпълнението и с мощен изстрел се разписа във вратата на Войчех Шчесни за 1:0.

"Старата госпожа" се добра то точката във втората минута на добавеното време, когато Пауло Дибала центрира от ъглов удар в наказателното поле на "Богинята", а бранителят Данило се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата зад Марко Спортиело за крайното 1:1.

В класирането Ювентус остава четвърти с 46 точки, с два пункта преднина пред петия Аталанта.