Загуби за българските отбори в Балканската лига

левски изстрада класирането пети пореден финал купата
Снимка: БФ Баскетбол
09:24, 01.04.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Левски и Балкан Ботевград записаха загуби в мачовете си от Балканската лига.

Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха в гостуването си на Сигал Прищина с 63:66 точки.

През първата четвърт гостите изградиха двуцифрена преднина при резултат 24:14. На почивката българският тим отново имаше аванс след 40:32.

След паузата домакините отбелязаха девет поредни точки, които им осигуриха обрат. Нови осем безответни точки в началото на заключителната четвърта част изградиха преднина на косоварите, която им помогна да се поздравят с успеха.

Най-резултатен в двубоя бе Лейсон Зекири с 19 точки.

Левски заема втората позиция в класирането на група "С" с актив от 3 победи и 2 загуби. Сигал Прищина е трети с 3 успеха и 1 поражение, но и с мач по-малко.

В другия мач Балкан загуби от Ирони Нахария с 64:76 точки.

Ботевградчани имаха аванс за кратко при резултат 14:11, а през останалото време сблъсъкът в зала "Айн Сара" премина под доминацията на домакините. Още във втората част те изградиха двуцифрена преднина при 30:19, като авансът им дори нарасна до 15 пункта след 38:23.

Йогев Охайон бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а за Балкан Крисчън Джоунс записа дабъл-дабъл след 15 точки и 12 борби.

Балкан се намира на второто място в подреждането на група "D" с актив от 3 победи и 2 загуби. Лидер е Ирони Нахария с 5 успеха и 1 поражение, дошло именно от Балкан.