Тодор Скримов ще пропусне и втората среща на националния ни отбор по волейбол на Световното първенство срещу САЩ утре. Това разкри пред БНТ селекционерът на България Николай Желязков.
Контузия в корема не позволи на Скримов да вземе участие в загубения с 0:3 гейма двубой срещу световния шампион Полша. Посрещачът ще има възможност да се завърне на терена най-рано в последния двубой от груповата фаза на турнира срещу Мексико във вторник.
„Тошко Скримов направи днес контролен ехограф и се оказа, че има още два милиметра разкъсване на коремната мускулна стена и лошата новина е, че няма да може да вземе участие в двубой със САЩ. Евентуално в мача с Мексико може да играе“, заяви Желязков пред обществената телевизия.
Националният селекционер определи двубоя със САЩ като решаващ за амбициите на България да продължи в следващата фаза на Мондиал 2022.
„Това ни е шанса да продължим напред. Трябва да направим резултат срещу отбора на САЩ, така че трябва да дадем всичко от себе си“, добави Николай Желязков.
За елиминациите продължават първите два отбора от всяка група и четирите тима с най-добри показатели от класиралите се на трето място.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Отборът на Халкбанк с Казийски и Соколов в състава си не успя да премине групите на Шампионската лига
Алекс Грозданов и тимът му Богданка ЛУК (Люблин) продължават към четвъртфиналите в Шампионската лига по волейбол
Алекс Николов изведе Кучине Лубе (Чивитанова) до успех за край на груповата фаза на Шампионската лига
Българският национален отбор по волейбол за мъже под 17 г. ще участва на световния шампионат
Новородено бебе почина близо два часа след раждането си в Окръжна болница в София