Криминализирането на нападения срещу лекари е първата точка от дневния ред на Народното събрание. Спешните промени в Наказателния кодекс бяха подкрепени от всички парламентарни групи във временната правна комисия.
Криминализирането на нападения срещу лекари е първата точка от дневния ред на Народното събрание. Спешните промени в Наказателния кодекс бяха подкрепени от всички парламентарни групи във временната правна комисия.
ГЕРБ настоява лекарите да се ползват с особена защита, когато оказват медицинска помощ. От Коалиция за България изтъкват агресията в българското общество и искат строги наказания при убийство на медицински специалисти при изпълнение на техните задължения.
Зачестилите нападения над лекарските екипи от страна на хора под алкохолно опиянение, наркомани и хора с агресивно поведение тревожи ДПС. Според Атака от особена защита се нуждаят и учителите, които също са подложени на постоянни унижения и тормоз в училище.
Момчето, настанено в „Пирогов“ след фаталния купон в Благоевград, вече е изведено от реанимация
Бащата на загиналото в Благоевград момиче се опасява, че обвиняемият може да се укрие
Професиите оживяват: деца влизат в ролята на спасители, полицаи и военни в София
България влиза в процедура по свръхдефицит - какви са причините и последиците? (ОБЗОР)
Румъния с остра реакция, след като руски дрон порази жилищна сграда в Галац
Американските самолети-цистерни ще останат на летище София до края на юни