Министри, експерти и общественици обсъждаха днес в музея “Земята и хората” как страната ни да постигне устойчиво икономическо развитие, без да се прави компромис с опазването на околната среда. Според екологичния министър Нона Караджова дошъл е моментът да направим трудния избор - самоцелен икономически ръст за сметка на деградацията на околната среда или "зелен" растеж чрез развитието на нисковъглеродна и енергийноефективна икономика. Ето как отговори министър Караджова на въпроса "Има ли зелен изход от икономическата криза?".
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията